Марафон до дня Дитини

 

Цього року розпочинаємо Марафон просвітницько-профілактичних заходів з нагоди Всесвітнього Дня Дитини 13 листопада.

Дуже доброю традицією для багатьох країн стало щорічне святкування 13 листопада Всесвітнього дня Доброти (World Kindness Day)
Тож, в нашому закладі класними керівниками було проведено виховні години "День доброти" до Марафону просвітницько-профілактичних заходів з нагоди Всесвітнього Дня Дитини. Також, учні початкової школи та вихованці дошкільного відділення переглянули та прослухали казки та мультфільми про добро.

ПІДСУМКИ МАРАФОНУ ДО ДНЯ ДИТИНИ 2023


Згідно з дослідженням психологів і лікарів з різних країн, люди, які щодня роблять добрі справи, краще почуваються і фізично, відчувають своє життя більш гармонійним, володіють кращим імунітетом, а значить – вони менше хворіють і довше живуть. І все це навіть підтверджена практичними дослідженнями – коли людина робить щось хороше іншим людям, у неї підвищується рівень лімфоцитів і розширюються судини, це веде до правильної роботи серця; мозок виробляє велику кількість ендорфінів (відомих як «гормони задоволення»), які мають заспокійливий ефект, нейтралізують дію стресу, полегшують депресію. Нарешті, чуйність супроводжується душевним підйомом, що межує з ейфорією, що пояснюється виробленням гормону серотоніну, який регулює настрій.





ДОБРОМУ ВСЮДИ ДОБРЕ!

14.11.2023 Марафон просвітницько-профілактичних заходів з нагоди Всесвітнього Дня Дитини

Сьогодні день пройшов весело, цікаво, пізнавально з різноманітними активностями на природі, в закладі, під час перерв та уроків.
Учні початкової та середньої ланки виконували різноманітні вправи та грали в ігри: "Знайди свою пару", "Гра в банан", "Сурдопереклад", "Сонце світить на..." та ін. Адже, рухливі ігри - важливий засіб усебічного виховання та розвитку, покращення емоційного та фізичного стану.

В рамках Марафону до Всесвітнього Дня Дитини проводимо різні заходи присвячені добру, повазі, щедрості, благодійності, любові, вдячності... 💖Та найважливішим є збереження власного ментального та фізичного здоров'я. Тому, сьогодні покажемо як проводимо психологічні хвилинки в нашому закладі.

ПСИХОЛОГІЧНІ ХВИЛИНКИ

🙋‍♀️Психологічні хвилинки допомагають учням впоратися зі стресом та його наслідками, а також емоційно налаштувати на плідну роботу в класі. Завдяки цьому створюється сприятлива атмосфера, яка дає змогу дітям розслабитися, зняти емоційне напруження, відновити почуття безпеки та психоемоційного комфорту, що є природним механізмом стабілізації🧘‍♀️🧘


ТОЛЕРАНТНІСТЬ - ЦЕ ЄДНІСТЬ В РІЗНОМАНІТТІ!

До Міжнародного дня толерантності в рамках Марафону просвітницько-профілактичних заходів до Всесвітнього Дня Дитини в Лелеківській гімназії проведено виховні заходи, ігри та розваги: "Мандрівка в країну толерантності", "Поспішаймо творити добро", "Долоньки дружби", "Квітка толерантності", "Ми різні, але ми рівні", "Стежкою толерантності"


Пам'ятаймо, що толерантність - це повага до свободи іншої людини, її поглядів, думок, поведінки. Толерантність - це чесність, повага до думки іншого, навіть якщо ви з нею не погоджуєтесь.

ЩОБ ПОВІРИТИ В ДОБРО, ТРЕБА ЙОГО РОБИТИ!

🫶Благодійність - це місто, в будівництво якого кожна людина вносить свій камінь (Ральф Умерсон Уолдо). А в непростий період для нашої країни благодійність стала рушійною силою успіхів.
🤝Наш заклад не став виключенням і намагається допомагати, закласти невеличку цеглинку в місто благодійності. Тим самим, виховуємо в собі, оточуючих, дорослих та малих відповідальність, чуйність, сердечність, дружню взаємодопомогу та підтримку🫰

Вітаємо зі Всесвітнім днем дитини!



З 11 по 21 листопада 2022р. в місті Кропивницький за ініціативи та підтримки МЦПРПП проходить Марафон до дня Дитини. Наш заклад з радістю долучається до даного заходу.

«Діти мають залишатись дітьми, перш ніж стати дорослими, а наш з Вами обов’язок – зробити все можливе, щоб вони зростали в комфортних умовах. Відповідно до Декларації прав дитини, прийнятою Генеральною Асамблеєю та Конвенцію про права дитини, кожна дитина має право на освіту, здоров’я, належну медичну допомогу, ім’я та громадянство. Кожна дитина по факту народження заслуговує на турботливе родинне середовище та захист від жорстокого поводження чи насильства», –  Міністр освіти і науки С.Шкарлет


11 листопада у 2 класі Лелеківської гімназії було проведено он-лайн "годину психолога" присвячену Всесвітньому дню доброти. Діти мали можливість вільно поспілкуватись, переглянути та обговорити короткометражні мультфільми на тему добра, щирості, допомоги ближньому, вдячності, безкорисливості. Через малюнки діти передали та показали власне бачення такого важливого питання. Адже, знаємо, що добро починається з кожного з нас!

#WorldChildrensDayKrop2022 



13 листопада - Всесвітній день Доброти.

До марафону долучились діти 7 класу, зазначивши, що добро можна проявити по-різному: робити хороші вчинки, захищати тих, хто цього потребує, допомагати іншим і надихати цим.

Доброта — це якість, яка повинна бути притаманна кожній людині.

Доброта – це ключ від щастя, збагачення цінності кожної особистості, і саме головне – єднає всіх людей.

День спонтанного прояву доброти – це підстава згадати про істинні цінності нашого життя і про те, що доброта здатна зцілити від душевних мук і недуг кожного, хто її дарує та приймає.

#WorldChildrensDayKrop2022




Беззаперечно доброта передається як приклад та виховується в люблячих родинах. Тому, не можемо не поділитись гарною історією та постом напоненим добром, щастям, ніжністю, любов'ю від учениці нашого закладу Анни Журавльової та її родини.

Вітаю всіх зі Всесвітнім днем доброти і від душі бажаю ніколи не втрачати віри в усе хороше, завжди боротися за справедливість і милосердя, допомагати доброті восторжествувати над злом. Нехай кожен день буде ясним і добрим, нехай вас оточують хороші і щирі люди, нехай в серці живе любов і світла надія. Робіть добро і нехай у відповідь прилітає бумеранг щастя.
Не дарма сказано:
Приставляти одну добру справу до іншого так щільно, щоб між ними не залишалося жодного проміжку, — ось що я називаю насолоджуватися життям.
Марк Аврелій Крихітний добрий вчинок краще, ніж самі урочисті обіцянки зробити неможливе.



16 листопада - Міжнарожний день Толерантності.

Міжнаро́дний день толера́нтності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповіданнясексуальної орієнтаціїетносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Декларація принципів терпимості звертається до держав, які мають гарантувати створення справедливого законодавства, дотримання правопорядку, судово-процесуальних та адміністративних норм. У статті 2 Декларації говориться, що для того, щоб зробити суспільство більш терпимим, держави мають ратифікувати існуючі міжнародні конвенції з прав людини, і, якщо це необхідно, розробити нове законодавство з метою забезпечення в суспільстві принципу рівних прав та можливостей для всіх груп та окремих людей. (Вікіпедія)


Ухвалення 16 листопада 1995 року Декларації принципів терпимості, поклало початок відзначенню у всьому світі Міжнародного дня толерантності.

Свято покликане шанувати рівність всіх людей, не залежно від походження, кольору шкіри, етносу, національності, релігійних вподобань, гендерної ідентичності чи світогляду. У листопаді 2015 року Верховна Рада України прийняла «антидискримінаційну» поправку до Трудового кодексу, чим додатково законодавчо закріпила недопущення дискримінації людей на робочому місці за всіма із цих ознак, вкотре підтвердивши демократичність та толерантність українського суспільства.

Варто пам'ятати, що толерантність ‒ це терпимість до іншого світогляду, способу життя, поведінки, культури і звичаїв.

Здатність терпимо і з розумінням ставитись до інакшості оточуючих, це невід'ємна складова сучасного життя та умова органічного співіснування різних людей в одному суспільстві. Адже кожен із нас унікальний.

У цей день як ніколи актуальним є гасло «Усі різні ‒ усі рівні», яке вже давно стало символом толерантності та шанування різноманіття.


16 листопада у 2 класі класним керівником проведено годину спілкування до Міжнародного дня Толерантності. Діти із задоволенням дізнались про такий важливий день та обговорили різноманітні ситуації, в які можуть потрапити; як потрібно реагувати і діяти. Переглянули мультфільми про толерантність, проаналізували їх та зробили розумні висновки.

#WorldChildrensDayKrop2022


Учні 3-Б класу відправились у "Подорож країною толерантності", де побудували Квітку толерантності, пограли в різноманітні ігри. Поговоривши, дійшли висновку, що між толерантністю та такими поняттями як: довіра, гармонія, дружба, повага, співпраця, співчуття можна поставити знак рівності.

#WorldChildrensDayKrop2022  


У 5 класі діти відвідали мультурок "Дітям про толерантність".
В сучасних умовах за допомогою електронних технологій та он-лайн урокам діти з радістю поринають у світ інтернет простору. А якщо інформація ще й користна, яку можна проаналізувати, обговорити, виокремити позитивні та негативні сторони, висловити власну думку, то значить ми на правильному шляху і можемо прилаштовуватись до сучасності.


9 клас на виховній годині до Міжнарожного дня толерантності познайомились з поняттям «толерантність», виявили основні риси толерантності, сформували правильне уявлення про толерантну поведінку. Зрозуміли, що потрібно бути поважним один до одного, до звичаїв, традицій і культури різних народів; бути терпимими до відмінностей між людьми.

«Усі люди мають недоліки – хто більші, хто менші.
Ось чому і дружба, і допомога, і спілкування були б неможливими, якби не існувало між нами взаємної  терпимості»  

 Г.Гвіччардіні – італійський історик, філософ-гуманіст



Учні нашого закладу на уроках образотворчого мистецтва в 2 та 4 класах за допомогою творчості передали та розкрили надважливі почуття дружби, добра, взаємоповаги та взаємодопомоги. Важливо нагадати, що такого відношення заслуговують не тільки всі люди на землі, а й кожна тваринка. Любові та дбайливого відношення заслуговують і наші "менші друзі".




Учні 4 класу на уроці до "Міжнародного дня толерантності" гарно попрацювали і створили "Ручку підтримки". Класний керівник допомогла розкрити глибинний зміст толерантності, зрозуміти, яким чином можна жити поруч, не порушуючи меж індивідуальної свободи. Також, навчилися сповідувати основні життєві цінності: любов, повагу, терпіння, взаєморозуміння, прощення, що здатні змінити світ в пориві до гармонійного і мирного співіснування. 







20 листопада Всесвітній день Дитини.

Так хочеться в такий нелегкий час, щоб наші діти були щасливими, позитивними, усміхненими, мали гарне та світле майбутнє.
В Лелеківській гімназії цей день присвятили дитячому щастю. Запропонували нашим учням показати за допомогою фото та пояснити своє бачення щастя "Для мене щастя виглядає так..."
Відповіді були різними, душевними, зрозумілими, з однієї сторони простими, а з іншої - дуже глибокими: "Для мене щастя це..." -
Коли вся родина разом., "Коли тато поруч", "Коли всі здорові", "Для мене щастя - це хвилини з моїм другом", "Коли всі здорові, веселі та усміхнені", "Квітуча Україна - щаслива дитина", "Хай буде мир у нашій рідній Україні", "Коли можна пограти в сніжки", "Коли ми гуляємо", "Коли ми йдемо у кафе", "Веселитися з сім'єю", "Коли мама купила солодощі", "Коли у нас мир", "Коли немає тривоги", "Коли миїдемо на море", "Хочу в Україну, додому", "У щастя свій - особливий смак, Він вдихом повним пізнається. І знаю, що не помилюся, Сказавши про нього: легко живеться!"...
Пропонуємо до перегляду відео 2, 4, 5, 7, 8 класів🙂













В Україні 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи.

Це свято, встановлене на знак вшанування патріотизму та мужності громадян, які у 2004 та 2013 роках стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору нашого народу.
Справжні українки та козачки, українці та козаки вихованці дошкільного відділення "Лелеківської гімназії" мали нагоду провести чудовий патріотичний захід, створити аплікації на тему "Ми хочемо миру", пограти й потанцювати під гарну українську музику.
На честь відзначення таких важливих подій в житті нашої Батьківщини з учнями 2 класу було проведено пізнавальну годину та невеликий квест "День Гідності та свободи. Країна нескорених".
Адже, з формуванням у наших дітей патріотичних почуттів, цінностей, національної гідності на основі інтересу дітей до власного оточення ми будуємо благополучне та гідне майбутнє.













1 коментар:

Запрошуємо переглянути матеріали IV міського воркшопу «Майстерня лайфхаків: від ідеї до втілення» Марафон просвітницько-профілактичних заход...