Ти як? Моє ментальне здоров'я


Це не серцевий напад, не інсульт і не загрожує вашому життю ☝️
Ось що найголовніше треба знати про панічну атаку — це цілком безпечний, хоч і важкий епізод.
І щоб із ним впоратися, панічну атаку просто треба пережити. Тобто НІЧОГО не робити.
Коли ми стараємося позбутися панічної атаки, наш мозок запам’ятовує це як захисну поведінку. Це можуть бути будь-які корисні і некорисні дії, спрямовані на уникнення пережиття симптомів панічної атаки і надмірної тривоги, техніки дихання чи, навіть, ліки.
Їх не варто застосовувати під час «нападу»❗️
Це може бути складно здійснити самостійно, але досить ефективно з допомогою когнітивно-поведінкової терапії. Цей метод рекомендований міжнародними медичними та/або страховими протоколами як найефективніший спосіб подолати проблему 🤝
Також перераховані поради не стосуються екстреної ситуації, коли панічна атака стається в критичні для життя та здоров’я моменти — на полі бою, за кермом, під обстрілом тощо. У таких випадках слід застосувати техніку швидкої стабілізації або заземлення, подбати про безпеку для себе, а згодом — звернутися до фахівця.



Більшу частину свого часу ми проводимо у власних думках. Це море, в якому наші тривоги утворюють нестримні хвилі. Їх складно контролювати, і вони часто заважають нам ясно мислити — прокидаєшся вранці, а голова, мов у тумані. За що хапатися? 🤯
Аби розвантажити голову, спробуйте техніку «Ранкові сторінки»:
✍🏻 виписуйте усі свої думки, щойно прокидаєтеся — ще до ранкових процедур та кави;
🤔важливо записувати все, що спадає на думку, і не зважати на зміст чи логіку;
Техніка допоможе «злити» зайві переживання, сумніви, гнів, що накопичилися, та звільнити простір для свіжих думок.
А щоб здолати непевність, яка може виникати напочатку, зробіть «Ранкові сторінки» викликом на тиждень. Пообіцяйте собі — «Наступні 7 днів я починаю з нового ритуалу».

Іноді ви пишете, що хотіли б обговорити свій стан зі спеціалістом, та від слів «психолог», «психіатр» чи «психотерапевт» у вас мурахи по шкірі. Глухий кут 😐
По-перше, не варто цього соромитися. Це говорить лише про відсутність досвіду, через що проходить кожен. По-друге, це точно не причина ігнорувати тривожні сигнали організму. Є простіший вихід: зверніться до сімейного лікаря. Так, того самого, який виписує вам ліки від застуди чи довідку в басейн.
Чим саме може допомогти «сімейний» та де шукати лікаря, якщо ваш не має відповідної кваліфікації, розповіла голова Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Наталя Гусак.

Вправи на усвідомленість – чудовий інструмент для боротьби зі стресом та його наслідками, адже їх можна використовувати де б ви не були. Ба більше, їх можна вигадувати – новій й нові, що б вас не оточувало. Головне — навчитися перемикати увагу.
❓Давайте пригадаємо, навіщо взагалі тренувати усвідомленість.
Коли емоції б’ють через край, наші лобові частки мозку вперто відмовляються працювати. Через це нам важко зосередитися, ми гальмуємо, пропускаємо повз вуха слова оточуючих, а думки носяться в голові, мов шалені, але геть там не затримуються. Згодом вмикається режим «автопілот» і ми просто існуємо.
Повертаючи свідомість і тіло назад у момент тут-і-зараз, ми даємо мозку простір для заспокоєння та концентрації. Спробуйте цю вправу просто під час прогулянки парком. До речі, ви помітили, який гарний зараз жовтень? 🍂

10 жовтня - Всесвітній День ментального здоров'я

В Україні Всесвітній день психічного (ментального) здоров’я відзначають з 1992 року. Його метою є скорочення поширення депресивних розладів. Зростанню захворюваності сприяють стреси, адже вони стали складовою частиною життя сучасної людини. Люди борються з ними, не замислюючись про те, що потрібно не боротися, а не допускати їх. 
Сучасне життя само по собі сприяє стресам. Психічне здоров’я має першочергове значення для особистого благополуччя, адже фізичне здоров’я неможливе без психічного здоров’я. 
Психологічно здорова людина – це насамперед людина спонтанна і творча, життєрадісна і весела, відкрита і пізнає себе і навколишній світ не тільки розумом, а й почуттями, інтуїцією. У збереженні та зміцненні психічного здоров’я важливе значення має дотримання принципів здорового способу життя. 
Особливе значення має психогігієна – це комплекс заходів з дотриманням культури між особистих стосунків, уміння керувати своїми емоціями, чергувати працю і відпочинок, створювання сприятливого психологічного клімату у колективі, сім’ї; систематично займатись фізичною культурою, додержуватись раціонального харчування, режиму дня, достатньо спати, позитивно мислити, бути оптимістичним, доброзичливим. 
Задача кожної сучасної людини зберігати свою душевну рівновагу, бути готовою до стресових ситуацій, і за необхідності звертатися за допомогою, а не пускати на самоплив симптоми перевантаження, депресії, емоційної нестійкості. 
Якщо ви відчуваєте, що не в змозі скористатися цими порадами і самостійно впоратися зі стресами і проблемами у вашому житті, обов’язково зверніться за професійною допомогою. Це допоможе уникнути можливих негативних наслідків стресу. Не займайтеся самолікуванням без консультації фахівця! 
Будьте уважними один до одного та оберігайте власне психічне здоров’я.

Сторінка програми у Facebook натисни тут   Приєднатись до телеграм-каналу 
 








Практичні вправи для покращення свого стану










Нейрогімнастика дуже корисна для 

міжпівкульного розвитку. Спробуй виконати вправи!









Кінезіологічна казка



На скільки розвинений ТВІЙ МОЗОК? 6 завдань для перевірки мозку









Азбука ранку - Тренування пам'яті


Як покращити пам'ять | Практика, яка працює |

















Немає коментарів:

Дописати коментар

Запрошуємо переглянути матеріали IV міського воркшопу «Майстерня лайфхаків: від ідеї до втілення» Марафон просвітницько-профілактичних заход...